Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 41

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна

Реєстрація

Вхід
Вітаю Вас Гість | RSS


"Зернятко"


Субота, 20.04.2024, 09:53


Перша допомога при кровотечі

До способів зупинки кровотечі належать такі:

  1. підвищене положення кінцівки;
  2. максимальне згинання кінцівки в суглобі;
  3. пальцеве притискування великих судин до кістки;
  4. накладання стискуючої пов'язки;
  5. накладання джгута;
  6. притискування судини в рані.

Підвищене положення кінцівки веде до зменшення кровонаповнення в ній, що сприяє зменшенню кровотечі. Воно поєднується звичайно з накладанням пов'язки.

Максимальне згинання кінцівки в суглобах, розміщених поблизу ушкоджених судин, може дати тимчасовий ефект, поки хворий не буде доставлений у лікувальний заклад. Цей метод зупинення кровотечі можна застосовувати при пораненні підколінної, стегнової, плечової і підключичної артерій. Відповідно проводиться згинання кінцівки в колінному, кульшовому, ліктьовому суглобах. Кінцівки в зігнутому положенні прибинтовуються. При пораненні підключичної артерії обидва лікті із зігнутими передпліччями відводяться назад і фіксуються пов'язкою.

Стискуюча пов'язка накладається при венозних і капілярних кровотечах. Дрібні судини притискуються до м'яких тканин і швидко тромбуються. На місце, яке кровить, накладають кілька шарів стерильної марлі з ватою або пропрасованого полотна. Потім цю пов'язку туго закріплюють бинтом.

При кровотечі з глибокої рани для тимчасової її зупинки можна зробити тампонаду рани марлею, яка утримується також тугою пов'язкою. При кровотечах із крупних артерій для термінової зупинки кровотечі можна користуватися притискуванням артерії вище від місця її ушкодження до найближче розташованої кістки. Так, при ушкодженнях сонної артерії або крупних її відгалужень вона може бути притиснута по внутрішньому краю грудинно-ключично-соскового м'яза до поперечних паростків шийних хребців на рівні шостого шийного хребця. Черевна аорта може бути притиснута кулаком до хребтового стовпа, пахова артерія - до головки плечової кістки по передній границі волосся пахвової ямки при відведеній руці, підключична - до 1 ребра в надключичній ділянці зовні від прикріплення грудинно-ключично-соскового м'яза; стегнову - до горизонтальної гілки лобкової кістки під пахвиною зв'язкою на середині її протягу; плечову артерію притискують до плечової кістки по внутрішньому боку біцепса.

Серед усіх способів тимчасової зупинки кровотечі з великих артеріальних судин кінцівок найбільш надійним є накладання джгута. Його накладають поверх м'якої прокладки на стегно, плече, іноді на гомілку і передпліччя. Якщо джгут накладений правильно, кровотеча зупиняється і периферійний пульс зникає. Якщо кінцівка синякова, це говорить про те, що передавлені тільки вени. При цьому порушується відтік крові - кровотеча посилюється.

Негативною стороною накладання джгута є те, що при цьому стискуються не тільки судини, але і всі м'язи, нерви, інші тканини. Для того, щоб запобігти ушкодженню джгутом, при його накладанні потрібно виконувати такі правила: не можна накладати джгут на оголену шкіру; на плече джгут треба накладати в верхній його третині, де можливість стиснення нервів найменша.

При накладанні джгута можуть мати місце такі помилки: неповне стиснення артерії, надмірне стиснення нервів з розвитком парезів і паралічів. Щоб запобігти гангрені нижнього відділу кінцівки, не слід тримати джгут на ній більше як дві години в літній період, а в зимовий період не більше як одну годину. Протягом цього часу для нормалізації кровообігу в кінцівці джгут рекомендується періодично розпускати на кілька секунд до відновлення природного кольору шкіри, що пов'язане з додатковою втратою крові.



  1. Одним з головних способів уберегти дитину від грипу є дотримання особистої гігієни як їм, так і його батьками. Необхідно з самого раннього віку прищеплювати маляті правила гігієни: навчіть його мити перед їжею руки, поясніть, що не можна їсти немиті фрукти та овочі. Розкажіть дитині про те, що в місцях загального користування слід уникати братися за ручки, поручні та інші предмети, до яких торкалися інші люди. А якщо цього не уникнути, потім необхідно обов'язково помити руки.
  2. Слідкуйте за тим, щоб малюк не торкався рота пальцями, це один з найпоширеніших варіантів передачі різноманітних інфекцій. У доступній формі розкажіть дитині про мікроби. Поясніть йому, що класти пальці в рот не тільки дуже негарно, але й небезпечно.
  3. Дуже часто поширенню вірусу грипу сприяють самі батьки, не провітрюючи кімнати в достатній мірі, через що в будинку присутній сухе і тепле повітря. Тому квартиру необхідно провітрювати мінімум два рази на день, дитину в цей час слід потепліше одягати.Кращою профілактикою грипу є здоровий спосіб життя, ця проста істина давно підтверджена практикою.
  4. Прогулянки на свіжому повітрі, активні ігри, правильне харчування допоможуть дитині уникнути захворювання на грип. У холодну пору року не одягайте малюка надмірно тепло - він буде потіти, що тільки сприяє розвитку простудних захворювань.
  5. Своєчасно проводите вакцинацію дітей від грипу, вона знижує ймовірність захворювання на 40-60%. Навіть захворівши, вакцинований дитина перенесе грип набагато легше, без різних ускладнень. Сучасні вакцини високоефективні й безпечні.
  6. Застосовуйте імуномодулятори, що підсилюють здатність організму дитини протистояти інфекціям. Для стимуляції життєвих сил використовуйте ехінацею, лимонник китайський, елеутерокок, родіолу рожеву, але тільки після схвалення педіатра.
  7. В небезпечний щодо захворюваності на грип сезон застосовуйте в приміщеннях ефірні олії ялівцю, ялиці, евкаліпта, що володіють дезинфікуючими властивостями. Досить крапнути кілька крапель олії в пластикову кришечку і поставити її на підвіконня, дезінфікуючі речовини будуть поступово поширюватися по кімнатах, знищуючи шкідливі мікроорганізми.
 
 
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024